neděle 30. listopadu 2014

Peču muffiny! :)

 Konečně mám formu na muffiny, takže jsem hned vyzkoušela několik receptů. Fotky výsledků mého snažení mám jen od jednoho pokusu, takže od dalších dvou je budu muset pořídit jindy.:)

První a druhá várka muffínků byla vanilková (jedna s borůvkami a druhá s čokoládou) a třetí várka byla kakaová s borůvkami a jednou ostružinou uprostřed.:))

Co budeme potřebovat na těsto?
1,5 hrnku hladké mouky
1 hrnek cukru
1/4 hrnku kakaa
špetku soli
1 prášek do pečiva
1/3 hrnku oleje
1 hrnek vody
+ borůvky a ostružiny (doma jsme je měli zmražené z léta), ale můžete použít i jiné ovoce :)

Jak postupovat?
Já většinou všechno dám do jedné mísy (kromě ovoce) a mixérem rozmíchám, ale někdo je možná zvyklý míchat těsto po menších částech. Záleží na tom, jak se vám to dělá lépe.:))
Poté stačí přidat ovoce a ještě jednou zamíchat, těsto přelít do formiček a počkat, až se vám trouba předehřeje na 180°C a nechat formu asi na 20 minut v troubě, u někoho to může být méně u někoho více, záleží na troubě.:)
A nakonec se můžete pokochat svým výtvorem.:))
pečete někdy muffínky?


3 komentáře :

  1. Mňam, ty tvoje vypadají úžasně ! :) Navíc jednoduchý recept, takže je plánuji vyzkoušet :) Muffiny sem tam dělám taky, poslední dobou je ale moc nemusím :D

    OdpovědětVymazat
  2. Mufiny už chceme dlhšie vyskúšať, takže ďakujeme za recept. :)

    OdpovědětVymazat
  3. Ty vypadají skvostně! :) Škoda, že nemáme borůvky, jinak bych je vyzkoušela :) holt s tímhle receptem počkám na léto :D

    OdpovědětVymazat