středa 7. ledna 2015

Obchod se štěstím (Irina Semina)


autor: Irina Semina
původní název: Magazin Sčastija
počet stran: 128
rok vydání: 2013


Každý má v životě nějaké problémy, může to být zlomené srdce, finanční problémy,....... příliš velké zapálení do práce, které vždy nepřináší dobré ovoce, ale spíše nevšímavost k okolnímu světu, až si sám člověk nandá tmavé brýle a nechce nic jiného vidět. Někdy člověk jen hledá nějaký smysl svého bytí, nějaký cíl-štěstí, které by polapil a nechal si ho. Ale štěstí si každého najde samo, někdy dokonce stojí přímo před námi, ale my ho nevidíme, nebo možná nechceme vidět. Někteří si říkají, že jim osud nepřeje, jak jim brání v dobrém žití, haní  ho a nadávají na něj. Ale je lepší si promyslet, co všechno máme a že bychom mohli mít méně, než začneme po osudu házet kamení a odhánět ho.
V knížce je 17 krásných poučných povídek, které nám ukazují, že ne vždy musí být vše černé, jak si malujeme, že své strachy si někdy samy podporujeme a dáváme jim prostor pro růst a že ne všichni musí vidět netvora, někteří vidí krásného muže. Povídky jsou psané humorně, takže se čtenář rozradostní při jejím čtení a na chvíli zapomene na svoje chmury.:)

Myslím si, že každý si v této knížce najde něco svého, nějakou povídku, která se mu zalíbí.:)) U knížky jsem si hezky oddychla, řekla bych, že je taková univerzální, může se zalíbit jak mladším, tak starším čtenářům.:)
Knížku jsem přečetla v minulém roce, takže ji nezařazuji do mé letošní knižní výzvy tady, Další recenze už budou na letos přečtené knížky.
(mé hodnocení)

Žádné komentáře :

Okomentovat