čtvrtek 2. dubna 2015

Recept č.5 - Trochu jiný sachr dort :)

Je to docela nedávno, co měl můj táta narozeniny, takže jsem se rozhodla, že mu udělám nějaký dort. Vybrala jsem sachr dort, který jsem si trochu podle sebe upravila a myslím, že se mi docela povedl na to, že to byl teprve můj druhý dort, co jsem pekla.:))
Jsou potřeba tyto suroviny:
-100g hořké čokolády a 50g mléčné(já jsem dala 150g hořké, mléčnou jsem nesehnala)
-čokoládovou polevu (bílou a hnědou)
-240g polohrubé mouky
-300g cukru
-6 vajec
-100g másla
- marmeládu
-mandle

 Jaký je postup?
Nejprve jsem rozpustila čokoládu ve vodní lázni, z bílků si našlehala sníh, změklé máslo a cukr utřela do pěny a postupně přidávala žloutky, čokoládu a mouku. Vše jsem pěčlivě zamíchala a nakonec jsem přidala ušlehaný sníh a opět pořádně zamíchala.:)
Když jsme měla těsto hotové nechala jsem si rozehřát troubu na 180°, než se trouba rozehřála přichystala jsem si formu na pečení a nalila do ní těsto. Dortík jsem nechala v troubě asi po dobu 45 minut.
Upečený dort jsem nechala vychladnout a mezitím jsem si nechala rozehřát bílou a hnědou čokoládovou polevu. Než se mi čokoláda rozehřála, tak jsem dort rozřízla skrz a namazala ho  zevnitř marmeládou. Mezitím se mi rozehřála čokoládová poleva, kterou jsem vršek dortu polila a než mi stihla poleva ztvrdnout, tak jsem ji posypala mandlemi, aby dortík hezky vypadal. No a potom už jen stačilo dát dortík do studena a počkat si, až poleva ztvrdne.:)) 


1 komentář :